25 Червня, 2024 6:11 am

Зеpкаль: Якщo ми хoчемо мати мaйбутнє, тpеба не лише пеpемoгти pосіян в бою, але і весь сoвок, який залишається в нашому світоспpийнятті та пoведінці…

Lana Zerkal

У Президента США Байдена не так давно проводили обшуки в будинку. І ні для кого це не стало проблемою – просто правоохоронці виконують свою роботу, відповідно до зрозумілих правил та процедур. Коли Крістін Лагард була очільницею МВФ, у неї теж проводили обшуки.

Вона довела свою невинуватість в суді і суд не став на заваді кар’єрі – після того вона стала главою Європейського центробанку. Так працює нормальна правова система, в якій справді поважають принцип невинуватості.

Людина вважається невинуватою, поки суд не виніс відповідного рішення.

Верховенство права це не тільки принцип, але і перша умова вступу до Європейського Союзу. Для кожного з нас це гарантія нашого майбутнього та майбутнього наших дітей. Щоб мати це майбутнє, ми маємо перемогти не тільки росіян на полі бою, але і совок, який залишається в світосприйнятті та поведінці.

Совок – це неповага до прав людини і публікація персональних даних без згоди. Публікація судом – установою, яка має захищати права і свободи.

Це маніпуляції з фактами і навіть відверта брехня. Це застосування надмірного запобіжного заходу для тиску на підозрюваного.

Стара радянська практика «спочатку посадимо, а потім розберемося».

Це також намагання гнатися за статистикою, щоб продемонструвати успішність. Бо успішність вимірюється кількістю людей, які сидять, а не кількістю справедливих вироків.

Ми створювали нові інституції та наділяли їх повноваженнями саме для того, щоб вони працювали по-новому. Використовували кращі європейські практики, а не радянські методи.

Ми все ще можемо вирішити ці проблеми росту. Я все ще маю надію, що судовий процес буде цивілізованим та змагальним. І проблема не є системною, а просто глюком, на рівні виконавців.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.