8 Грудня, 2023 8:13 am

  26 жовтня! Велике церковне свято: головні тpадиції та молитва до святого

  26 жовтня віряни за новим церковним календарем відзначають День пам’яті великомученика Димитрія Солунського. Раніше Дмитрів день святкували восьмого листопада.

  У цьому році дата святкування змінилася через те, що ПЦУ прийняла календарну реформу.

  Традиції свята.

  Цього дня віряни відвідували богослужіння у церквах та молилися святому.

  Також на свято існувала традиція поминати померлих родичів, молитися за упокій їх душ. Особливо це потрібно робити у переддень свята на Дмитрівську батьківську суботу. У Дмитрів День для покійних в домі ставили миску води, щоб вони могли вмитися.

  В цей день також пригощали людей солодощами, подавали милостиню жебракам, щоб вони пом’янули покійних родичів.

  У цей день готували млинці, як символ закінчення жнив. За народним звичаєм, перший млинець мав з’їсти найстарший член сім’ї, а якщо він вже помер, то млинець залишали на підвіконні.

  На свято можна займатися прибиранням, чистити килими та матраци.

  Також цього дня традиційно вітають з іменинами чоловіків та хлопчиків на ім’я Дмитро.

  Молитва до Димитрія Солунського.

  Святий і славний Великомучениче Христів, Димитріє, скорий помічнику і гарачий заступниче всіх, що з великою вірою й надією на Господа линуть до тебе! Стоячи зі сміливістю перед Царем Небесним, разом з нами молитовно випроси у Нього прощення гріхів наших, та щоби визволитись нам від всепагубної хвороби, землетрусу, потопу, вогню, меча і вічного покарання. Благай доброту Його, щоб Він щедрим був до міста нашого і до всякого міста, села і країни.

  Випроси у Царя царів дарувати перемогу та звитягу християнам над ворогами їх, для всієї ж Держави нашої випроси спокій, тишу, міцність у вірі та успіхи в чеснотах і побожності. А всім нам, що щиро Йому вклоняємося та вшановуємо почесну пам’ять твою, виблагай благодатне зміцнення на справи благі, щоб ми все добре та вгодне для Владики нашого Христа Бога тут чинили, та сподобилися – за нашими покаянними благаннями й твоїми до Нього молитвами – наслідувати Царство Небесне для вічного прославлення Його з Отцем та Святим Духом.

  Амінь!

  Джерело

  Comments (0)

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.