1 Грудня, 2023 1:35 pm

  Суд скaсував чоловіку тюpемний теpмін за відмoву воювати: неочікувана пpичина

  Івано-Франківський апеляційний суд скасував вирок за ухилення від мобілізації Михайлу Я.

  Чоловік заявив, що не може брати зброю до рук через «стосунки з Богом», та відмовився від проходження військової служби.

  Суд першої інстанції призначив йому рік тюрми, однак франківець подав апеляцію і уник тюремного ув’язнення. Апеляційний суд призначив чоловікові умовний термін, пише «Zaxid».

  Як вказано у вироку апеляційного суду, який винесли у жовтні 2023 року, мешканця Івано-Франківська Михайла Я. у квітні 2023 року судили за ухилення від мобілізації.

  Чоловік пройшов військово-лікарську комісію, був визнаний обмежено придатним до військової служби, але відмовився служити. Михайло Я. заявив, що «не може брати в руки зброю, одягати військову форму та вбивати людей через свою віру та стосунки з Богом».

  Щодо чоловіка порушили кримінальну справу і суд призначив йому рік тюремного ув’язнення через ухилення від мобілізації.

  На цей вирок подали одразу дві апеляції: прокурор вважав його надто м’яким та клопотав про три роки ув’язнення, а Михайло Я. просив скасувати призначене йому покарання.

  У апеляційній скарзі адвокат Михайла Я. повідомляв, що наприкінці квітня (після винесення вироку) його клієнт звертався із заявою у військкомат з проханням надати йому можливість проходження альтернативної (не військової) служби, але отримав відмову. Адвокат заявляє, що у Михайла Я. є «глибокі та щирі релігійні переконання пов’язані із пацифізмом та неможливістю носити та брати зброю в руки чи носити військову форму, вбивати людей через свою віру та стосунки з Богом».

  Додамо, що суд першої інстанції встановив, що Михайло Я. «не є членом чи прихожанином відповідних церков, що офіційно зареєстровані в Івано-Франківську».

  Колегія апеляційного суду дійшла висновку, що суд першої інстанції не врахував усі обставини кримінального правопорушення. Зокрема, що у Михайла Я. є двоє дітей, він переніс хірургічну операцію у 2021 році та має спостерігатись у ендокринолога.

  «До пом’якшуючих обставин суд відніс також багаторічні глибокі релігійні переконання обвинуваченого, що хоч і не є поважною підставою для відмови від призову, однак визначає його спосіб життя та значною мірою пояснюють мотиви (спосіб мислення) обвинуваченого», – вказано у вироку апеляційного суду.

  Дослідивши матеріали справи, апеляційний суд скасував вирок суду першої інстанції та призначив Михайлу Я. нове покарання – трирічний тюремний термін, від відбування якого чоловіка одразу ж звільнили, замінивши його на рік іспитового терміну. Вирок може бути оскаржений у Верховному Суді, але набирає чинності з моменту його оголошення.

  Comments (0)

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.