8 Грудня, 2023 9:35 am

  Теpміново! Росія атакувала газопpовід між Фiнляндією та Еcтонією. Чи буде задіяна 5 стаття НАТО. Фото

  Газопровід Balticconnector, який є важливим елементом енергетичної інтеграції Прибалтики з ЄС, був пошкоджений невідомими агентами, які також зруйнували комунікаційний провід. За даними експертів, це могла бути операція росії

  Iltalehti з посиланням на джерело у сфері закордонних справ і безпеки Фінляндії інформує, що фінські сили оборони підозрюють росію в теракті на газопроводі 8 жовтня.

  Також у ВМС Швеції вважають, що рф атакувала Balticconnector. У зв’язку з небезпекою ушкодження підводних електрокабелів шведські та фінські морські сили перейшли в режим підвищеної бойової готовності.

  Президент Фінляндії Саулі Нійністе наголосив, що НАТО готове допомогти з розслідуванням пошкодження газопроводу між Фінляндією та Естонією.

  “Цілком ймовірно, що пошкодження як газопроводу, так і кабелю передачі даних викликано зовнішньою активністю. Що конкретно спричинило збитки, поки що невідомо. Розслідування триватиме у співпраці між Фінляндією та Естонією.

  Ми також перебуваємо в постійному контакті з нашими союзниками та партнерами. Сьогодні я обговорив це з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. НАТО готово надати допомогу в розслідуванні.

  Ці події не впливають на нашу безпеку постачання”, – наголосив він і додав, що причини пошкодження розслідують від неділі.

  Довідково. Balticconnector – це двонапрямний газопровід, що з’єднує газові мережі Фінляндії та Естонії. Газопровід має довжину 151 км, з яких 77 км проходять під водою. Він дозволяє Фінляндії отримувати газ з Інчукалнського підземного сховища в Латвії та зменшувати залежність від російського Газпрому. Уведений в експлуатацію газопровід у грудні 2019 року.

  Нагадаємо, 8 жовтня під час сильної бурі було зафіксовано спад тиску на газопроводі Balticconnector. Газ подавали, але потім виявили ушкодження і несправність у кабелю зв’язку між Фінляндією та Естонією.

  Раніше, 26 вересня 2022 року, раптове падіння тиску сталося в газопроводі “Північний потік – 2”. Вже 27 вересня стало відомо, що напередодні запуску Балтійського газопроводу до Балтійського моря вилився газ з російського газопроводу “Північний потік – 2”.

  Росія атакувала газогін між Фінляндією та Естонією

  Джерело

  Comments (0)

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.