1 Грудня, 2023 1:34 pm

  Непопpавна втрата… Помеpла відома укpаїнська дитяча письменниця

  Вчора не стало Марії Морозенко, а ще позавчора вона привозила до Київського військового госпіталю волонтерський недільний обід.

  9 жовтня, померла Марія Морозенко, українська дитяча письменниця та поетеса, літературна редакторка, філологиня, лавреатка багатьох літературних премій.

  Про це на сторінці письменниці у фейсбуку повідомила її донька: «Шановні друзі.

  Світла та прекрасна людина Марія Морозенко сьогодні померла. Пізніше надам інформацію з приводу поховання».

  Про смерть Марії Морозенко сповістила й відома журналістка Ольга Мусафірова.

  «Сьогодні померла Марія Морозенко.

  Тобто, учора, в неділю, вона в останній раз привезла до військового госпіталю волонтерський недільний обід.

  Як возила всі місяці цієї страшної війни. І хлопці, як завжди, дякували їй за материнську заботу і посміхалися, а вона їм казала — “До зустрічі!”» — написала Ольга Мусафірова.  «Детектору медіа» Ольга Мусафірова розповіла, що познайомилася з Марією Морозенко так, як зазвичай знайомляться волонтери.

  «Минулої пізньої осені я привезла з дачі багато кизилу та почала шукати: може, щось із нього можна зробити таке, “довгограюче”, щоби на фронт надіслати? І моя подруга, літераторка й громадська діячка Галина Дацюк, дала телефон Марії Морозенко і сказала: “Дівчата готують недільні обіди для військового госпіталю в Києві”. Я зустрілася з Марією, передала кизил, і з тих пір ми підтримували стосунки.

  У неї була якась неймовірна сила духу і любові. У повному сенсі слова, Марія залишалася бійцем до останньої хвилини власного життя. Її обожнювали поранені. Не уявляю навіть, як їм сказати про втрату…», — розповіла пані Ольга.

  У 2018 році Марія Морозенко стала лавреаткою премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки. У номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» переможцями визнали її повісті «Іван Сірко. Великий характерник», «Іван Сірко. Славетний кошовий».

  Марія Морозенко (справжнє прізвище — Мороз) — українська дитяча письменниця та поетеса, членкиня Національної спілки письменників України, літературна редакторка, філологиня, лавреатка багатьох літературних премій. Очолювала Київську організацію НСПУ.

  Comments (0)

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.