8 Грудня, 2023 9:10 am

  Це шокувало весь світ! Угоpщина “стaла на кoліна” пеpед Лyкашенком. І це ще не все!

  Самопроголошений президент Білорусі Алєксандр Лукашенко 28 вересня прийняв вірчі грамоти від послів 11 держав.

  І серед них була представниця Угорщини Зіта Ілона Бенчик.

  Вона стала першим із 2020 року послом країни Європейського Союзу, яка вручила вірчі грамоти Лукашенку.

  Цим фактом Угорщина фактично визнала легітимною владу білоруського диктатора.

  Лукашенко готовий до діалогу
  Також за повідомленням пропагандистського ЗМІ “БелТА”, білоруський диктатор прийняв вірчі грамоти ще у 10 послів з Казахстану, Єгипту, Зімбабве, Екваторіальної Гвінеї, Анголи, Уганди, Камбоджі, Філіппін, Йорданії та Колумбії.

  Вітаючи нового посла Угорщини в Білорусі Лукашенко зазначив, що Будапешт залишається “давнім та надійним другом Білорусі”. “Стосунки” Угорщини та Білорусі, за його словами, “пройшли випробування часом” та вибудовуються” на “прагматизмі та взаємопошані”.

  Крім того, білоруський диктатор прокоментував пропозицію Угорщини щодо безпеки та мірам довіри в Європі.

  Готові до продовження діалогу з Угорщиною з метою деескалації напруженості в регіоні шляхом розв’язання спірних питань тільки мирними переговорами,
  – сказав Лукашенко.

  Раніше посол Угорщини Зіта Ілона Бенчик вручила копії вірчих грамот главі МЗС Білорусі Сергію Алейнику.

  Зверніть увагу! Вручення послом країни Євросоюзу копій вірчих грамот трапилось вперше з 2020 року. До цього моменту останнім послом з країни Європейського Союзу, який вручив копії вірчих грамот міністру закордонних справ Білорусі у 2020 році (тоді цю посаду обіймав Володимир Макей – 24 Канал), був посол Франції Ніколя де Лакост. Нагадаємо, що у 2020 році відбулися так звані “президентські вибори” у Білорусі, за “результатами” яких Лукашенко проголосив себе “президентом”.
  Що відбувається в Білорусі
  ЄС офіційно оголосив про новий пакет санкції проти Білорусі та Лукашенко. Обмеження спрямовані на вирівнювання санкційної політики Європейського Союзу відносно Росії та Білорусі.

  На думку білоруського опозиціонера Павла Латушко, “союзна держава”, побудована Путіним та Лукашенко є “єдиним економічним та митним простором”. І це дозволяло Росії обходити західні санкції.

  Також Європарламент затвердив резолюцію, яка засуджує дії режиму Лукашенка, зокрема репресії та пригнічення білорусів. Крім того, білоруського диктатора визнано співучасником воєнних злочинів Росії в Україні.

  Водночас у резолюції йдеться про викрадення понад 2 150 дітей з України, які були вивезені до Білорусі. Це фактично означає, що Європарламент підтримав відповідне розслідування Офісу генпрокурора України. І це свідчить про можливість притягнути до відповідальності у МКС й Лукашенка.

  Джерело

  Comments (0)

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.