28 Травня, 2024 7:47 am

Рocійський пiлот випустив двi pакети по бpитанському літаку: сплuвли гучні подpобиці інциденту над Чоpним моpем

Російський винищувач Су-27 намагався збити літак-розвідник Військово-повітряних сил Великої Британії над Чорним морем в 2022 році, заявили ЗМІ.

Пілот країни-агресора випустив дві ракети, думаючи, що в нього є дозвіл відкривати вогонь.

Про це заявило ВВС із посиланням на джерела. Москва говорила, що інцидент у вересні минулого року був спричинений “технічною несправністю”. Британське Міністерство оборони публічно прийняло російські пояснення, нагадали журналісти.

“Але тепер три високопоставлені джерела в західних оборонних відомствах, обізнані про інцидент, повідомили BBC, що російські повідомлення, перехоплені літаком RAF RC-135 Rivet Joint, зовсім відрізняються від офіційної версії”, – йдеться у статті.

29 вересня 2022 року місію зі спостереження за Чорним морем у міжнародному повітряному просторі виконував Літак Королівських ВПС з екіпажем до 30 осіб. Його перехопили два Су-27 Російської Федерації.

Інформація, яка є в журналістів, вказує на те, що російська наземна станція дала окупантам неоднозначну команду. Нібито вони отримали слова наступного змісту: “У вас є ціль”. Через це один із російських пілотів думав, що йому було надано дозвіл атакувати британське повітряне судно.

Другий російський пілот не відкривав вогонь. Він протестував і навіть лаяв свого колегу, коли той випустив першу ракету.

Повідомлення перехопили датчики RAF RC-135 Rivet Joint. У МО Британії подробиці того, що сталося, не розкрили, але заявили: “Наш намір завжди полягав у тому, щоб захистити безпеку наших операцій, уникнути непотрібної ескалації та інформувати громадськість і міжнародну спільноту”.

За словами джерел, вільні висловлювання російських диспетчерів демонструють високий рівень непрофесіоналізму. Наприклад, пілоти НАТО використовують дуже точні формулювання, коли запитують і отримують дозвіл на стрільбу.

Видання заявило: російський пілот випустив ракету класу “повітря-повітря”, яка успішно стартувала, але цілі не досягла. Це був промах, а не несправність. Другий льотчик вилаяв колегу, фактично запитавши, що він робить. Незважаючи на це, пілот здійснив другий постріл.

Друга ракета, за попередніми даними, просто впала вниз. Це може говорити або про несправність зброї, або про перерваний запуск.

Зазначимо: ВПС Великої Британії навіть після того, як один із їхніх літаків ледве уникнув катастрофи, продовжують виконувати наглядові польоти над Чорним морем.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.