
Оцe так пoвоpoт! Нaзвано ім’я cвітoвого лiдера, який дiйсно мoже зyпинити пyтіна. І цe не Тpaмп
Нaзвано ім’я cвітoвого лiдера, який дiйсно мoже зyпинити пyтіна.
І цe не Тpaмп.
Деталі:
Президент США Дональд Трамп, який обіцяв припинити війну росії проти України, насправді не може цього зробити, незважаючи на погрози санкціями та митами.
Сьогодні не він, а лідер Китаю Сі Цзіньпін має найбільшу владу над кремлівським диктатором володимиром путіним.
Про це йдеться в публікації The Times. Видання вважає, що вплив Пекіна на Москву ще може переломити перебіг війни, але питання в тому, чи скористається цим китайський лідер, який має масштабніші цілі.
“Схоже, Трамп остаточно втратив терпіння щодо путіна.
У понеділок він заявив, що “вкрай розчарований” російським лідером і дав йому 50 днів на оголошення про припинення вогню.
Але поки путін оцінює свою реакцію на риторику Вашингтона (не проявляє жодного занепокоєння), дії Трампа втягнули в психодраму третю фігуру – главу КНР Сі Цзіньпіна, який від цього найбільше виграє”, – вважають аналітики.
Зазначається, що Кремль побоювався більш жорсткої позиції Білого дому, тому нині справедливо вважає американські погрози порожніми.
“Людина, яка найкраще може змусити путіна змінити курс щодо України, – це не Трамп, а Сі Цзіньпін”, – додало видання.
Незабаром після рішення США глава КНР зустрівся з міністром закордонних справ рф сергієм лавровим і заявив, що країни мають “зміцнити взаємну підтримку”. А китайське МЗС засудило загрозу введення мит, назвавши її “незаконними односторонніми санкціями”.
“Це не дивно.
Раніше цього місяця, заявляючи про нейтралітет щодо війни в Україні, міністр закордонних справ Китаю Ван І відповів своїй колезі з Європейського Союзу Каї Каллас, що вторгнення путіна стало “благословенням” для Пекіна, оскільки воно змусило Захід зосередитися на Європі, а не на Тихоокеанському регіоні.
Він не міг допустити поразки росії”, – йдеться в матеріалі.
Видання підкреслює, що сьогодні Китай не обмежується риторичною підтримкою агресора. Він уже постачає в росію широкий спектр товарів “подвійного призначення”, які можуть мати цивільне застосування, але також життєво важливі для путінської армії. Цього року Пекін також надає недвозначну військову підтримку.
Передбачається, що одна з його нових маловисотних лазерних систем оборони Silent Hunter уже перебуває на озброєнні ЗС рф, і дедалі більше китайських солдатів вступають у російську армію нібито як найманці. Деякі оцінки розвідки НАТО навіть припускають, що китайські боєприпаси можуть надходити в РФ через Північну Корею.
“Незважаючи на порожні розмови про “вісь потрясінь”, яка об’єднує росію, Іран, Китай і Північну Корею, ці відносини залишаються лише діловими й обмеженими. Китай, безсумнівно, допомагає росії.
Ба більше, торік йому, ймовірно, довелося дати Північній Кореї зелене світло на відправлення бойових підрозділів, і його відбиток лежить і на рішенні Лаосу, половина суверенного боргу якого належить Пекіну, цього місяця відправити символічний початковий контингент саперів для участі в російських військових операціях. Ціна цієї підтримки оплачується не тільки рублями”, – пише The Times.
Там нагадали, як генеральний секретар НАТО Марк Рютте нещодавно заявив: якщо Сі Цзіньпін вирішить захопити Тайвань, “найімовірніше”, він накаже путіну атакувати Європу задля відвернення уваги, й тому доведеться підкоритися.
За словами аналітиків, Москва ж тихо і часом неохоче погоджується, оскільки Китай бере на себе панування в країнах, які він колись “вважав своїми клієнтами і васалами”. Така динаміка вже давно очевидна в Центральній Азії, де Пекін просуває свою Глобальну ініціативу безпеки (що виключає рф) як альтернативу залежності від Москви або Вашингтона.
Хоча союз двох країн не є бездоганним, Китай і росія, як і раніше, конкурують і мають різні інтереси, й Сі Цзіньпін не поспішає із закінченням війни в Україні. Адже крім витрати західних ресурсів і відвернення уваги, війна робить Москву все більш залежною від Пекіна.
КНР є найбільшим торговельним партнером росії, тож “більше санкцій означає більше Китаю скрізь”: у мобільних телефонах, які росіяни використовують, в автомобілях, які вони купують, навіть у кредитних картках у їхніх гаманцях (російські банки переходять на китайську систему UnionPay, коли Visa і MasterCard більше не працюють у країні-агресорі).
Експерти кажуть, що Китай формує альтернативний світовий порядок, тоді як “західний тріщить по швах”.
“Саме очільник КНР вважає, що може вплинути на свого американського колегу. У будь-якому разі, визнаючи ключову роль Сі Цзіньпіна, Трамп не тільки демонструє, що часи “однополярної” влади США минули, а й мимоволі залучає росію в орбіту Китаю”, – констатували аналітики.
Comments (0)