16 Липня, 2025 6:53 pm

Теpміново! В Рaді cтaлася бiйка. Що не подiлили наpдепи? Вiдео

У середу, 16 липня, у Верховній Раді України сталася сутичка між парламентарями через правки до законопроєкту №13157. (Відео нижче).

Народні депутати заблокували трибуну через порушення регламенту.

У залі лунало “Ганьба”, “Йди звідси”, а спікер Руслан Стефанчук намагався заспокоїти своїх колег словами.

Про це повідомив народний депутат від “Голосу” Ярослав Железняк у Telegram.

Блокуванню трибуни передувало те, що парламентарі відхили правку про мита на сою та ріпак у законопроєкті 13157 про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку з прийняттям Закону України “Про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення”.

“В Раді відбувається блокування трибуни через порушення регламенту. Факт в тому, що зала відхилила “соєву правку”, але намагалися зманіпулювати регламентом і все одно її протягнути”, – написав нардеп, додавши, що правка була про “сою”, яку відхилив зал, але “Слуги народу” вирішити все одно зарахувати її в текст. Після цього виник скандал.

Сутичка біля трибуни відбулася між нардепом від “Європейської солідарності” Олексієм Гончаренком та нардепом від “Слуг народу”, голови Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетманцевим.

Гончаренко у своєму Telegram-каналі зазначив, що “слуги” знову намагаються протягнути законопроєкт 13157, який стосується контролю промислового забруднення та вдарить по українським аграріям.

“Туди хочуть додати правку про мито на вивіз сої та ріпаку! Що може мати катастрофічні наслідки для аграріїв! В минулий раз Гетманцев пхав її в закон про фармацію. Тепер в промислове забруднення”, – зазначив нардеп.

Минулого разу Гончаренко також зупиняв такі “нововведення”, та й цього разу виступив проти. Нардеп від “Євросолідарності” наголосив, що “відстоює позицію аграріїв”, а в Раді тривали дискусії щодо цієї “лобістської правки” про мито на вивіз сої та ріпаку.

“Щойно правка про сою і ріпак не пройшло повне врахування. Але правка залишилась частково. А це обман”, – зазначив він, наголосивши, що робить це все Гетманцев “в наглу”, бо вносять правки у ті законопроєкти, які взагалі не стосуються цього.

Нардеп зауважив, що ставив на голосування кожну правку, але представники “Слуг народу” “влаштовують скандал і не хочуть допустити, щоб голосували кожну правку”.

“Я заблокую цю Раду н*хрен. Але цей закон не буде прийнятий. Взяти і надурити всіх аграріїв – не вийде”, – написав парламентар.

Гончаренко також звинуватив “слуг” у порушенні регламенту Верховної Ради, бо вони влаштовують “якісь часткові врахування правок”, що, за його словами, є порушенням. Після цього він оголосив про блокування трибуни та бійку біля неї.

“Викидаю Гетманцева з трибуни! Це ганьба! Все, що я хочу – поставити одну поправку. Мене не слухають і виключають мікрофон!” – наголосив нардеп від “Євросолідарності”. Він додав, що запропонував поставити одну правку, або обговорити це на погоджувальній раді.

На сьогоднішньому засіданні нардепи погоджуватимуть кадрові звільнення у Кабміні. Поки міністри чекають, щоб зайти для звільнення, народні депутати продовжують розглядати правки до закону 13157.

Спочатку трибуну незадовго після сутички розблокували, але, за словами Гончаренко, він знову підійшов до Гетманцева та почав викидати його з трибуни.

Після цього все ж таки нардепи проголосували за ці правки. “Таки проголосували. За – 245 депутатів. Це просто ганьба”, – зазначив Гончаренко, зауваживши, що “слуги” протягнули в законопроєкті про промислові забруднення – мита для аграріїв.

Як повідомляв OBOZ.UA, у Європейській бізнес Асоціації (EBA) вважають, що правки до проєкту закону 13157, які пропонують депутати, можуть мати вкрай негативні наслідки для видобувної галузі та відкривають шляхи до корупційних зловживань.

Раніше проти нових правок виступили у Національній асоціації добувної промисловості України. Там закликали ВРУ відхилити поправки №70, 71, 34 та 96, щоб не допустити посилення кризових явищ у гірничодобувній промисловості України, не створювати додаткові ризики для експорту, валютних та податкових надходжень та зайнятості населення.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.