
У Тpампа звернулuся до України з пpоханням пpийняти невизначену кiлькість депоpтованих оcіб із США
Адміністрація Дональда Трампа на початку цього року звернулася до уряду України з проханням прийняти невизначену кількість депортованих осіб із США, які є громадянами третіх країн.
Про це свідчать документи, з якими ознайомилося The Washington Post.
За даними видання, запит виглядає надзвичайним з огляду на те, що Україна перебуває у стані війни і критично залежить від американської військової та фінансової підтримки.
Документи не вказують, як саме Київ відреагував на цю пропозицію, яку в січні передав високопоставлений американський дипломат.
Відомо лише, що українська дипломатка повідомила посольство США про намір уряду надати відповідь після вироблення офіційної позиції. Подібні запити, як з’ясувалося, надійшли й до інших країн.
У документах немає підтвердження, що Київ серйозно розглядав цю пропозицію. Українські чиновники зазначили, що вона не доходила до найвищого рівня влади.
Водночас у Держдепі США наголосили, що подібні переговори є важливими для боротьби з нелегальною міграцією.
Аналітики зазначають, що така практика може бути частиною тиску на держави, які залежать від США — зокрема Україну, яка отримує масштабну військову допомогу від Вашингтона.
Нагадаємо, у квiтнi ЗМI повiдомляли про те, що адміністрація Дональда Трампа намагається реалізувати амбітну мету – депортувати мільйон мігрантів протягом першого року після повернення Трампа до Білого дому.
Як вiдомо, наприкiнцi березня адміністрація Дональда Трампа оголосила про припинення правового статусу для понад 500 тисяч мігрантів з Куби, Гаїті, Нікарагуа та Венесуели, які перебувають у США за програмами умовного статусу, введеними за часів президентства Джо Байдена.
Comments (0)