10 хв тoму! Тpамп зpобив теpмінову зaяву по Укpаїні. Вcе гoтово
10 хв тoму!
Тpамп зpобив теpмінову зaяву по Укpаїні. Вcе гoтово
Деталі:
В понеділок 3 лютого Президент США Дональд Трамп заявив, що перебуває в пошуках способу обміняти рідкоземельні метали України на американську допомогу.
Оновлено о 22:37. Президент України Володимир Зеленський включив до плану перемоги пункт про рідкоземельні ресурси, розраховуючи саме на США, сказало джерело Суспільне в Офісі президента.
Водночас ключовим є питання безпеки, коли йдеться про використання рідкоземельних ресурсів.
“Щоб гарантувати використання цих ресурсів, потрібно забезпечити безпеку, щоб росіяни не окупували землі з цими ресурсами», — прокоментував співрозмовник.
Виступаючи в Білому домі, американський президент висловив зацікавленість у придбанні українських рідкоземельних металів в обмін на допомогу США.
«Ми говоримо Україні, що у них дуже цінні рідкоземельні метали…
Ми хочемо гарантій. Ми передаємо їм гроші у величезних масштабах, ми передаємо озброєння, європейці за нами не встигають…
Для них [європейців] це важливіше, ніж для нас, але вони сильно відстають від нас.
Ми хочемо укласти з Україною угоду, за якою вони забезпечать нашу допомогу своїми корисними копалинами та іншим», — заявив він.
Кореспондентка Голосу Америки Катерина Лісунова з Білого дому повідомляє, що перед цією заявою Трамп підписав указ про призначення відставного генерал-лейтенанта Кіта Келлогга спеціальним представником по Україні.
«Ми досягли великого прогресу щодо росії та України», — сказав Трамп, не вдаючись у подробиці.
Нагадаємо 12 листопада 2024 року видання Financial Times із посиланням на українських та європейських посадовців повідомило, що союзники України в Європі та США, зокрема високопосадовці-республіканці, ділилися порадами, як сформулювати пропозиції, щоб Трамп співпрацював із Києвом, а не припинив критично важливу допомогу Україні.
У FT з посиланням на обізнані джерела, вказують, що дві з ідей у плані перемоги були підготовлені спеціально для Трампа.
Перша з них — заміна деяких військ США, розміщених у Європі, українськими військовими після війни.
Друга — Україна поділиться із західними партнерами природними ресурсами.
Журналісти уточнюють, що цю пропозицію розробив сенатор-республіканець Ліндсі Грем. Однак офіс Грема цю інформацію не коментував.
26 листопада 2024 року The Washington Post повідомив, що офіційний Київ сподівається переконати Трампа в тому, що допомога Україні – не благодійність, а економічно вигідна геостратегічна можливість, яка в кінцевому підсумку збагатить і убезпечить інтереси США.
Українська влада сподівається, що, підтримавши транзакційний підхід Трампа до дипломатії – разом із пропозицією американським компаніям вигідних можливостей для бізнесу — вона отримає від нового президента допомогу в зупинці наступу країни-агресора росії.
Comments (0)