Щoйно! В ЄС зpобили вaжливу зaяву щoдо миpoтворців в Укpаїні
Щойно!
В ЄС зробили важливу заяву щодо миротворців в Україні.
Деталі:
Голова Військового комітету Європейського Союзу генерал Роберт Бріґер вважає, що можливе припинення вогню в Україні може контролювати місія ООН, в складі якої будуть не тільки європейці.
Про це він заявив у інтервʼю виданню Welt.
За словами Бріґера, до місії можуть приєднатися також військові з країн Глобального півдня та Кавказу.
Водночас він підкреслив, що європейські країни зроблять важливий внесок у цю місію.
Генерал вважає, що країни ЄС можуть, залежно від політичного рішення, відправити значні сили для моніторингу припинення вогню.
Однак контроль за демілітаризованою зоною вимагатиме військової присутності «у високому п’ятизначному діапазоні».
Генерал зазначив, що питання, чи повинні військові мати зброю, повинно бути політичним рішенням.
За його словами, з військової точки зору, щоб уникнути відновлення конфлікту і забезпечити ефективність припинення вогню, потрібно створити місію з потужним мандатом для солдатів.
«Це означає, що вони також мали б право втілювати припинення вогню із застосуванням зброї та підтримки з повітря.
На цей момент все це звучить дуже теоретично, але такий сценарій може бути втілений у життя», — сказав генерал.
23 січня видання Financial Times повідомило з посиланням на свої джерела, що українські чиновники вважають реальним розміщення від 40 000 до 50 000 іноземних військовослужбовців, які діятимуть як сили безпеки вздовж лінії фронту.
Можливе відправлення військ НАТО в Україну — що відомо
Як повідомляло видання Le Monde, дискусії про відправлення військ в Україну поновилися в листопаді 2024 року, після перемоги на виборах президента США Дональда Трампа.
3 грудня Радіо Свобода з посиланням на високопоставленого представника НАТО, який побажав зберегти анонімність, повідомило, що Франція і Велика Британія обговорюють можливі варіанти гарантування безпеки України в разі мирних переговорів із росією.
Один із цих варіантів — розміщення військ обох країн на лінії розмежування для моніторингу дотримання режиму припинення вогню.
За даними Reuters, країни Європейського союзу можуть відправити в Україну до 100 тисяч військових для миротворчої місії в разі припинення вогню.
19 грудня Зеленський заявив, що Україна підтримує ініціативу Франції щодо розміщення військового контингенту на своїй території як частину гарантій безпеки та закликає міжнародних партнерів долучитися до цих зусиль.
Comments (0)