18 Грудня, 2024 4:39 am

9 грудня. Яке сьогодні велике свято. Які суворі заборони діють в цей день для жінок

Розповідаємо, яке церковне свято відзначають 9 грудня за новим стилем, що не можна робити, у кого іменини.

9 грудня за новим церковним календарем відзначають Зачаття Пресвятої Богородиці та згадують святу Анну, матір Діви Марії.

У народному календарі – Анна Темна.

Про традиції, прикмети і заборони цієї дати – розповідаємо нижче.

Яке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилем

9 грудня за новим календарем (22 грудня за старим) – Зачаття Пресвятої Богородиці та день пам’яті святої Анни, матері Діви Марії.

Анна жила в I столітті до н.е. і була родом із сім’ї священика. Вважається, що вона народилася у Вифлеємі, коли виросла, то вийшла заміж за Іоакима. Вони дуже хотіли мати дітей, але їх не було у подружжя протягом 50 років.

Відомий випадок, як Йоакиму навіть заборонили під час великого релігійного свята принести жертву Богові через те, що в нього немає дітей. Засмучений чоловік пішов у пустелю і став там старанно молитися.

Там йому ангел і приніс благу звістку – незабаром у них із дружиною буде дочка. Цю ж новину ангел розповів і Ганні: “…ти народиш Дочку благословенну.

Заради Неї благословляться всі пологи земні. Через Неї дасться спасіння всьому світу…”. Іоаким поспішив додому і зустрів біля Золотих воріт Єрусалима Анну, яка йшла йому назустріч – цю сцену зображено і в іконографії.

Так і сталося. На 15 день після народження дівчинки їй дали ім’я – Марія. Анна була турботливою й уважною та турботливою мамою. Коли Іоаким вирішив посвятити доньку Богові, то Анна вмовила його почекати, а в три роки Марію ввели до Єрусалимського храму, де вона й залишилася як вихованка.

Через 5-6 років після цього Іоаким помер, за переказами на той час йому було 80 років. Через два роки померла і свята праведна Анна, у віці 79 років.

Хоча є й інша версія, католицька: згідно з нею Анна прожила набагато довше і навіть допомагала Марії доглядати за маленьким Ісусом.

Поховали святу Анну в Єрусалимі, а за часів імператора Юстиніана II (близько 710 року) її мощі та мафорій (покривало) перенесли до Константинополя. Зараз частинки святих мощей перебувають у різних церквах по всьому світу.

Про що говорять прикмети на 9 грудня

За прикметами дня судять про погоду найближчим часом і якою буде ця зима:

відлига в цей день – зима буде теплою;
вітер північний – до сильних заморозків;
вода в колодязі тиха й нерухома – зима буде спокійною, якщо брижі на воді – то з завірюхами й хуртовинами;
вода з’явилася на поверхні льоду – скоро потеплішає.
сніг лягає буграми – до гарного врожаю.

У народі 9 грудня – свято Анна Темна, Анна Зимова. За старих часів цього дня намагалися всіляко оберігати жінок, особливо вагітних.

Що не можна робити сьогодні

У церковне свято 9 грудня, як і в інший день, не слід лихословити, лаятися, злитися, церква не схвалює лінощів, жадібності, заздрості, не можна відмовляти в допомозі тим, хто просить про неї.

Зачаття Пресвятої Богородиці вважається жіночим святом. Серед головних заборон, що сьогодні не можна робити за народними прикметами, – не слід працювати жінкам, особливо прати, прибирати, займатися рукоділлям. Також цього дня вагітним не можна розпалювати вогонь і брати в руки гострі предмети, інакше пологи будуть важкими.

Для тих, хто дотримується посту, раніше ми публікували календар харчування на Різдвяний піст 2024 року по днях.

Що можна робити 9 грудня

Праведну Анну вважають покровителькою шлюбу і породіль, бідняків, робітників, домогосподарок. У православне свято сьогодні святій моляться про те, щоб Бог дав дітей, про легкі пологи, здоров’я немовлят, сімейне щастя, вирішення сімейних негараздів.

Хто відзначає день ангела 9 грудня

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Василь, Степан, Володимир, Олександр, Анна.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.