31 Жовтня, 2024 7:20 pm

Як позбутися конденсату на вікнах: п’ять доступних засобів, три з яких є на кухні

Поява конденсату на вікнах – не проста неприємність. Ця проблема може стати причиною цвілі.

Чому вікна пітніють

Першопричиною, чому на вікнах з’являється конденсат, є підвищена вологість у приміщенні. Це зазвичай викликано змінами температури як ззовні, так і всередині.

Рівень вологи в квартирі чи будинку коливається від низки причин: прасування, висихання мокрого одягу, готування їжі тощо. Волога, яка утворюється у приміщенні за щільно зачиненими вікнами та дверима, не знаходить виходу, а тому починає осідати на найхолоднішій поверхні – віконному склі.

Як швидко позбутися запотівання вікон

Насамперед треба запам’ятати, що оптимальною вологістю в кімнаті вважаються 40-60%. Однак ці значення змінюються залежно від температури у приміщенні.

Якщо у квартирі середня температура повітря становить 19-20 градусів, то рівень вологи має бути 55-60%, а якщо температура 21-22 градуси, то рівень вологи вже має бути 45-50%.

Ще один фактор, який впливає на появу конденсату – технічний стан вентиляції. Дуже важливо регулярно перевіряти її справність. Також не забувайте восени і взимку щодня провітрювати кімнату.

Звісно, ви можете позбутися конденсату за допомогою магазинних засобів, але існують і народні методи, які чудово працюють. Наприклад, у кожній оселі можна знайти такі:

рис – крупу потрібно просто насипати до достатньо глибокої ємності і поставити на вікні: вона вбиратиме вологу, що допоможе запобігти конденсату;

харчова сода – насипте її до контейнера і зверху накрийте марлею, помістіть на підвіконні: речовина абсорбує зайву вологу;

столова сіль – цей продукт має схожий ефект: її також потрібно насипати до ємності і поставити біля вікна, не забуваючи час від часу змінювати;

свіжий наповнювач для котячого туалету – він чудово поглинає вологу: висипте його в старі нейлонові колготки і покладіть на вікно;

мішечки з гранулами із взуттєвих коробок – вони були розроблені, щоб поглинати вологу, а тому будуть надзвичайно ефективними.

Спробуйте ці методи, щоб позбутися запотівання вікон взимку.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.