Укpаїну заполoнили загaдкові іcтоти з гiгантськими хобoтами. Фото
В останні роки в Україні побільшало цікавих мініатюрних створінь, які дуже швидко літають над квітучими садами та зовні схожі на екзотичну пташку – колібрі.
Проте за словами науковців, колібрі живуть в Америці, а в Європі їх немає.
Цю тропічну малесеньку пташечку в наших краях імітує язикан звичайний – метелик з родини бражникових.
Як і колібрі, він вміє зависати над квіткою, збираючи її нектар, а також здатний розвивати швидкістю до 80 км/год, зазначають біологи з Ківерцівського національного природного парку.
“Цей метелик з родини бражникових завдяки своїм особливостям і поведінці заслужив в народі назву “українського колібрі”. І дійсно, схожість вражає!” – наголосили на своїй сторінці у мережі Facebook експерти з “Цуманської пущі”.
Унікальні здібності “українського колібрі”
Хоча язикан звичайний і не є колібрі, він, без сумніву, заслуговує на увагу, адже має чимало унікальних здібностей. Першою з яких є його здатність добувати їжу завдяки надзвичайно довгому хоботкові, який нагадує язик. Від цієї зовнішньої особливості комаха й отримала свою назву.
Цікаво, що хоботок “українського колібрі” може бути довшим за його тіло і дозволяє діставати нектар з найглибших частин квіток, кажуть експерти.
Ще цей метелик має дуже хороший зір і здатний розрізняти кольори, що допомагає йому знаходити квіти з найбільшою концентрацією нектару.
Надздібністю язикана є його швидкість і маневреність. Цей шустрик літає зі швидкістю від 60 до 80 км/год. Це дозволяє йому миттєво переміщатися між квітами та уникати хижаків.
Як і колібрі, цей метелик дуже швидко махає крилами та здатен зависати у повітрі над квітами. Ця його здатність просто заворожує.
За розміром і забарвленням язикан звичайний також нагадує екзотичну пташку, кажуть науковці.
Передні крила в нього коричневі, з чорними хвилястими лініями поперек. А задні – помаранчеві з чорним краєм. Черевце метелика досить широке, з віялоподібним хвостом та щетинками на кінці. Розмах крил становить 38-50 мм, а довжина тіла – 20-30 мм.
Цікаво, що за секунду “український колібрі” може зробити до 85 помахів своїми малесенькими крильцями.
Тож хоч цей метелик і не є колібрі, спостерігати за ним не менш цікаво, аніж за відомою мініатюрною пташечкою.
Comments (0)