26 Листопада, 2024 3:37 pm

Вчені pозповіли, де на плaнеті мoжна вижити у pазі апокaліпсису

Протягом усієї історії людства факт того, що технічний прогрес має зворотний бік, був незаперечним.

Розвиток науки у різних сферах як рухає суспільство вперед, так і стає причиною світових катастроф, створюючи дедалі більше ризиків жителям нашої планети.

На сьогоднішній день існує не один сценарій того, які ситуації можуть спричинити трагедію глобального масштабу.

Кліматичні зміни та екологічні проблеми вже впливають на життя мільйонів людей і виявляються ще страшнішими в подальшій перспективі. Розвиток ядерної та біологічної зброї може призвести до нерозв’язного конфлікту та катастрофічних наслідків для людства.

Спалах пандемії може легко забрати безліч життів, а кілька ядерних боєголовок — зруйнувати все те, що будувалося століттями. Імовірність можливого знищення людства не виключається ніколи, тому є місця, де частина населення Землі постраждає з меншою ймовірністю.

Найбезпечніші країни на випадок кінця світу
У разі апокаліпсису найменше постраждають ті країни, які найбільше віддалені від великих материків. Вчені вважають, що це такі ділянки суші, як Австралія, Нова Зеландія та Ісландія.

Найкраще вони підходять для того, щоби пережити катастрофу, спровоковану епідемією. Це пов’язано тим, що острови і далекі материки захищені від поширення інфекцій природним чином завдяки величезним океанічним відстаням. Крім того, це розвинені країни із власною інфраструктурою.

Бункери

Існують підземні сховища різного рівня комфорту, створені у разі апокаліпсису. Зрозуміло, будувати чи купувати їх необхідно заздалегідь, що роблять ті, хто одержимий цією ідеєю. Справа в тому, що найвпливовіші люди на нашій планеті розуміють, до чого може призвести їхня діяльність або можливі зіткнення на світовій арені в цілому.

Зрозуміло, завжди існує можливість того, що станеться непередбачена катастрофа, у разі якої потрібно буде рятуватися. Цим і пояснюється високий попит, а також успіх бізнесу у цій сфері.

Наприклад, США існує підземний бункерний комплекс Vivos xPoint.

Він був створений компанією Vivos, що спеціалізується на будівництві та продажу підземних сховищ для захисту від різних загроз, включаючи ядерні вибухи, пандемії, природні катастрофи та інші надзвичайні ситуації. Ця територія є колишньою військовою базою, яка знаходиться на площі близько 18 квадратних кілометрів.

Вона була побудована ще за часів холодної війни, але використовувалася для зберігання боєприпасів. Компанія Vivos придбала цю територію з метою перетворити її на бункерний комплекс для цивільних осіб. Він складається з більш ніж 500 підземних бункерів різного розміру, які пропонують захист та укриття у разі катастрофи.

Бункери обладнані всім необхідним для виживання: системами вентиляції, запасами продовольства та води, медичним обладнанням та іншими ресурсами. Мешканці можуть придбати бункери у Vivos xPoint для використання їх як притулку у разі надзвичайних ситуацій. Цей проект має забезпечити людей місцем для захисту та виживання в екстремальних умовах.

Це далеко не єдиний подібний проект у світі. Так, бункер «The Oppidum», що знаходиться в Чехії, вважається одним із найзахищеніших і найдорожчих у світі. Створено його як резиденцію для найбагатших людей світу у разі глобальних катастроф.

Це сховище надає не лише біологічний та радіаційний захист, але й усі умови для розкішного життя, включаючи просторі апартаменти, ресторани та спа-центри.

Таким чином, вартість проекту, здатного забезпечити комфортне життя без контакту із зовнішнім світом усім, хто може собі це дозволити, є досить виправданою. Компанія «The Oppidum» оцінюється в мільярдах доларів.

Зрозуміло, все це — не символи влади та багатства, а одні з важливих засобів безпеки, хоч і не для такої великої групи людей.

Ми живемо в той непередбачуваний час, коли ризики зростають з кожним днем, а розвиток людства стає дедалі небезпечнішим. Збереження цивілізації залежить у тому числі від наших здібностей до адаптації та захисту.

А надія на майбутнє людства може бути пов’язана з такими передовими підходами до безпеки та виживання.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.