17 липня. Яке cьогодні свято. У чому потpібно бути макcимально обеpежним і яку стpаву пpиготувати на вдачу
Яке церковне свято відзначають 17 липня за новим і старим стилем, заборони дня, у кого іменини.
17 липня за новим церковним календарем православні віряни згадують великомученицю Марину Антіохійську. У народі день прозвали Маринин. Про традиції та прикмети 17 липня і яке сьогодні свято відзначають у церкві за старим стилем – розповідаємо в матеріалі.
17 липня 2024 року – яке церковне свято сьогодні за новим і старим церковним календарем
2023 року Православна церква України перейшла на новий календарний стиль, і всі православні свята з фіксованою датою змістилися на 13 днів раніше. Але частина вірян продовжує дотримуватися колишнього календаря – збереження старого стилю залишається правом релігійних громад і монастирів.
Яке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилем
17 липня за новим церковним календарем (30 липня – за старим) – день пам’яті великомучениці Марини Антіохійської.
Про життя святої Марини відомо не дуже багато. Переказ свідчить, що вона жила в III столітті в Антіохії Пісідійській (зараз це Туреччина) і була дочкою язичницького жерця Едессія. Дівчинка рано залишилася без матері і її виховувала годувальниця-християнка – від неї дівчинка дізналася про християнську віру і хрестилася в 12 років. Після цього батько від неї відрікся.
Одного разу Марина пасла овець, і її побачив правитель Антіохії. Він був вражений красою дівчини і вирішив узяти її за дружину. Марина розповіла правителю, що вона християнка і відмовилася зректися своєї віри. Коли правитель зрозумів, що не зможе переконати і зломити Марини, то наказав заточити її у в’язницю і піддати тортурам.
Марина не злякалася, і в якийсь момент під час тортур земля здригнулася, з дівчини впали кайдани, а над головою з’явилася голубка із золотим вінцем у дзьобі.
Мучителі на колінах стали просити пощади, а вражений народ став славити Бога. Побачивши це, правитель велів негайно стратити дівчину. Разом із нею стратили кілька тисяч людей, які увірували в Христа.
Мощі святої зберігалися в одному з храмів Константинополя до приходу хрестоносців 1204 року.
Церковне свято 17 липня за старим стилем
17 липня за старим календарним стилем – день пам’яті святителя Андрія, єпископа Критського.
Про що говорять прикмети на 17 липня
За прикметами дня можна дізнатися, якими будуть осінь і зима:
яка погода 17 липня – така ж буде і у вересні;
дуже спекотний день сьогодні – зима буде суворою;
грім цього дня – осінь буде з дощами, а зима – з морозами.
У народному календарі 17 липня – свято Маринин день або Марина Вогняна. Прозвали його так згідно з однією легендою, за якою Марина, дочка морського царя, втекла від батька в земне життя. Відтоді в день її народження він сильно гнівається і метає грім і блискавки, намагаючись вразити непокірну дочку. Помічено, що 17 липня зазвичай йдуть грозові дощі з блискавкою.
Що не можна робити 17 липня
17 липня, як і в інший день, церква виступає проти лихослів’я, сварок, заздрощів, жадібності, наклепу, пліток, помсти і зневіри.
За прикметами дня 17 липня не слід ухвалювати серйозних рішень, робити великі покупки, що вимагають великих витрат і розповідати про плани. Не радять також свататися і одружуватися, виходити на вулицю під час грози і навіть спостерігати за грозою – день вважається небезпечним.
Що можна робити 17 липня
До святої Марини звертаються з проханнями вберегти від хвороб, моляться про мир у домі, просять також захисту від вогню – насамперед врожаю, який міг загинути під блискавкою.
За прикметами цього дня добре робити генеральне прибирання і викидати або віддавати непотрібні речі тим, хто потребує: що більше віддаси – то більше блага повернеться.
Підстригтися сьогодні – гарна традиція дня. За звичаєм 17 липня готують рибні страви.
17 липня – іменини сьогодні
Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Леонід, Вероніка, Маргарита, Марина.
За старим стилем іменини святкують Олександра, Олексій, Анастасія, Андрій, Арсеній, Василь, Георгій, Дмитро, Марія, Марк, Михайло, Микола, Тетяна.
Comments (0)