26 червня. Яке cьогодні свято. Що в цей день краще не pобити, щоб не пpожити все життя в боpгах
Яке церковне свято відзначають 26 червня за новим і старим стилем, заборони дня, у кого іменини.
26 червня за новим церковним календарем православні віряни згадують преподобного Іоана, єпископа Готського, родом із Криму, а також вшановують чудотворну Тихвінську ікону Божої Матері.
Про традиції та прикмети 26 червня і яке сьогодні свято відзначають у церкві за старим стилем – розповідаємо в матеріалі.
26 червня 2024 року – яке церковне свято сьогодні за новим і старим церковним календарем
2023 року Православна церква України перейшла на новий церковний календар, і дати православних свят із фіксованою датою (неперехідні свята) змістилися на 13 днів раніше. Однак частина вірян продовжують дотримуватися колишнього календаря – збереження старого стилю залишається правом релігійних громад і монастирів.
Яке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилем
26 червня за новим календарним стилем (9 липня – за старим) – день пам’яті преподобного Іоана, єпископа Готського, і чудотворної Тихвінської ікони Божої Матері .
Іоан жив у VIII столітті в Таврійській Готфії, в селищі Партеніт на південному березі Криму. В юності він здійснив паломництво на Святу Землю, а повернувся з Єрусалима освіченим ченцем. Жителі Готфії попросили Іоана стати в них єпископом, і тоді він вирушив у Грузію, щоб прийняти посвяту – у Константинополі на той час поширювалася іконоборча єресь. Так Іоан став єпископом і тривалий час керував Готською Церквою, доки 787 року Готфію не захопили хозари.
Іоана відправили до в’язниці, але йому вдалося втекти в Амастриду. Коли через чотири роки преподобний дізнався про смерть хозарського хана, то сказав: “Через 40 днів я піду судитися з ним перед Христом Спасителем”. Через 40 днів Іоан помер далеко від батьківщини, але поховали його в Партеніті, біля підніжжя гори гори Аю-Даг, біля церкви Петра і Павла, яку він побудував.
***
26 червня за новим стилем вшановують чудотворну Тихвінську ікону Богородиці. За переказами Тихвінська ікона Божої Матері написана апостолом і євангелістом Лукою. У V столітті образ перенесли з Єрусалима до Константинополя, до Влахернського храму, але наприкінці XIV століття ікона зникла і згодом дивовижним чином з’явилася над водами Ладозького озера.
Невдовзі там, поблизу Тихвіна, для віднайденого образу побудували Успенський храм, а пізніше з’явився монастир. Перед Тихвінською іконою відбувалося багато зцілень і чудес, вона врятувала монастир від навали шведів у 1613-1614 роках. У роки Другої світової ікону вивезли до США, але після святиню повернули.
1877 року один зі списків святого образу в Іллінському скиту на Афоні прославився чудовим сльозотечею. Цю подію пов’язують із розв’язаною незабаром російсько-турецькою війною, а ікона віщувала смертельну загрозу сербам і болгарам.
Пізніше афонські ченці написали точний список ікони і 1905 року подарували його православній громаді Львова – встановили образ у Свято-Георгіївському храмі, де вона перебуває і зараз.
Тихвінська ікона Божої Матері – одна з найбільш шанованих Богородичних ікон. Вона прославилася багатьма зціленнями і чудесами, а особливо до неї звертаються з молитвами в разі хвороби дітей.
Церковне свято 26 червня за старим стилем
26 червня за старим календарним стилем – день пам’яті мучениці Акіліни Старшої.
Про що говорять прикмети на 26 червня
Прикмети дня говорять про погоду найближчим часом і взимку:
дощ іде цього дня – літо буде мокрим аж до осені;
встановилася погожа погода – буде тепло 7 тижнів поспіль;
спекотний день видався – буде 40 днів посухи.
У народному календарі 26 червня – свято Давид Суничник, яке прозвали так на честь преподобного Давида Солунського, пам’ять якого також звершується цього дня за новим стилем. У цей час зазвичай достигає суниця, і якщо ягід багато, то зима буде суворою.
Що не можна робити 26 червня
26 червня, як і в інший день, церква виступає проти сварок, наклепів, пліток, жадібності, заздрості, зневіри.
За народними прикметами цього дня не можна просити в борг грошей – не зможете їх повернути і наживете собі ворога, а також краще не вінчатися – шлюб буде коротким.
Що можна робити 26 червня
У Тихвінської ікони Богородиці просять за дітей – моляться за їхнє здоров’я, особливо новонароджених, звертаються з молитвами наставити на шлях істинний, уберегти від зла, відновити взаємини між дітьми та батьками. До ікони моляться про зцілення сліпоти, паралічу та недуг, пов’язаних із суглобами, також у Матері Божої просять допомоги подружжя, якщо є проблеми в сім’ї. Звертатися до Богородиці можна своїми словами – важливо, щоб молитва була щирою.
За народною традицією цього дня заведено йти за суницею в ліс. З ягід готують варення, листочки сушать і заварюють із них чай. Вважається, якщо цього дня покласти в ліву кишеню три листочки суниці, то вони стануть магнітом для благополуччя. Також наші пращури 26 червня готували вареники з суницею – вважалося, що той, хто скуштує їх, увесь рік не хворітиме.
26 червня – іменини сьогодні
Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Давид, Діонісій (Денис), Іван, Тихон, Павло. За старим стилем іменини в Олександра, Андрія, Анни, Антоніни, Данила, Івана, Якова.
Comments (0)