27 Грудня, 2024 1:06 am

Увага! На Київщині зафiксовано CКАЗ у дoмашнього кoта: введено каpантин

Увага!

На Київщині зафіксовано СКАЗ у домашнього кота!

Введено карантин!

У зв’язку з встановленням діагнозу захворювання на сказ у кота в с. Чепиліївка, – пише Київ Інфо

Спеціалістами Білоцерківської міської державної лікарні ветеринарної медицини проводяться заходи в неблагополучному пункті та загрозливій зоні щодо щеплення сприятливих тварин проти сказу. — Держпродспоживслужба в Київській області.

Сказ – гостре особливо небезпечне вірусне захворювання, спричинене нейротропним вірусом.
Характеризується стрімким пошкодженням ЦНС. У разі настання симптомів захворювання, закінчується летально.

Ліків не існує.

Переносниками є усі теплокровні тварини, найбільш небезпечними для інфікування людини є м’ясоїдні. В Україні, зокрема для центру, головними переносниками сказу є червоні або руді лисиці. Основну загрозу для людей становлять домашні або безпритульні коти і собаки, уражені сказом від контакту з дикими тваринами.

Основний шлях проникнення сказу в організм – пошкодження шкіри внаслідок укусу, подряпин, а також потрапляння слини на слизові оболонки або шкіру з мікротравмами.

Основні симптоми сказу проявляються на 7-30 день після контакту з інфікованою твариною.

Серед них:

підвищена температура;

відчуття поколювання, печіння, пощіпування у місці зараження;
параліч м’язів;

боязнь води, повітря, протягу, світла.

Термін інкубаційного періоду залежить від місця укусу – щодалі від головного мозку, то довший інкубаційний період.

Діти є найбільш чутливими до вірусу сказу, тому у них інкубаційний період коротше, ніж у дорослих. Випадків зараження сказом від людини до людини не фіксували.

Своєчасна та кваліфікована антирабічна допомога залишається одним із найдієвіших заходів захисту від захворювання людей.

У випадку контакту із зараженою твариною необхідно невідкладно промити рану мильним розчином, продезенфікувати, зібрати всю інформацію про тварину та невідкладно звернутися до найближчого медзакладу.

Він призначить антирабічне лікування – курс введення вакцини – п’ять або шість внутрішньом’язових ін’єкції з певним інтервалом. Вакцинація є ефективною, якщо її провести не пізніше 14 дня від моменту зараження. Антитіла у людини з’являються на 12-14 день після введення.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.