В Одеcі мобілiзували чолoвіка з олігофpенією. В ТЦК пpокоментували cитуацію. Відео
В Одесі мобілізували чоловіка з олігофренією, — пише ТСН посилаючись на місцеві пабліки.
В Мережі повідомляють, що його затримали та доставили до ТЦК, де він пройшов ВЛК та був визнаний придатним до військової служби у ЗСУ.
На відео йдеться, що комісію пройшли за 30 хвилин, і на діагноз ніхто не звернув уваги.
В самому ж Одеському ТЦК прокоментували ситуацію, заявивши, що жодних медичних документів, які підтверджують діагноз хлопця, не було надано.
Хлопець пройшов ВЛК згідно з установленим порядком і був визначений придатним до проходження служби. Усі процедури відбувалися відповідно до законодавства.
Також у ТЦК повідомили, що громадяни з діагнозом “олігофренія легких ступенів” дійсно можуть бути визнані придатними до військової служби у тилових частинах забезпечення.
Пряма мова Одеський обласний ТЦК та СП:
Коментар щодо “затримання” цивільного хлопця з вадами серця та олігофренією.
Останнім часом в інтернеті активно поширюються відео, в яких розповідається про інцидент, що стався 30 травня. За словами авторки, військовослужбовці Київського РТЦК та СП міста Одеса затримали хлопця з вадами серця та олігофренією і доставили його до збірного пункту.
Там він пройшов військово-лікарську комісію всього за пів години та був визнаний придатним до військової служби в Збройних Силах України.
У відповідь на ці повідомлення зазначаємо наступне:
1. Військово-лікарська комісія: Громадяни з діагнозом “олігофренія легкі ступені” дійсно можуть бути визнані придатними до військової служби у тилових частинах забезпечення.
Це підтверджується чинними нормативними актами, зокрема, Наказом Міністерства оборони № 262 від 27.04.2024 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0616-24#Text)
Однак, в цьому випадку важливо врахувати, що жодних медичних документів, які підтверджують діагноз хлопця, не було надано ані представникам Київського РТЦК та СП міста Одеса, ані членам військово-лікарської комісії.
2. Процедура комісії: Хлопець пройшов військово-лікарську комісію згідно з установленим порядком і був визначений придатним до проходження служби. Усі процедури відбувалися відповідно до законодавства, яке регламентує порядок проходження медичних оглядів під час мобілізації.
3. Воєнний стан і його наслідки: Нагадуємо, що в Україні діє воєнний стан, що накладає певні обмеження та зобов’язання на громадян.
Зокрема, кожен повинен постійно мати з собою військово-облікові документи, які засвідчують наявність хвороб чи інших причин, що можуть бути підставою для звільнення від мобілізації. Відсутність таких документів може призвести до непорозумінь та непередбачуваних ситуацій.
Отже, у цьому конкретному випадку дії військовослужбовців були в межах правового поля, а сама процедура проведення медичного огляду відповідала встановленим вимогам.
Просимо громадян уважно ставитися до своїх документів та відповідально підходити до виконання своїх обов’язків у період воєнного стану.
Джерело
Comments (0)