26 Травня, 2026 6:05 pm

Пенcіонерам потpібно двічі пpойти ідентифікацію. Кoго це стоcується

Пенcіонерам потpібно двічі пpойти ідентифікацію.

Кoго це стоcується.

Деталі

Навіть якщо пенсіонер уже підтверджував особу цього року, у 2026-му процедуру доведеться пройти повторно.

У Пенсійному фонді попередили: без цього виплати можуть зупинити.

Пенсіонери з тимчасово окупованих територій та українці, які тривалий час перебувають за кордоном, повинні проходити ідентифікацію щороку — навіть якщо вже робили це у 2025 році.

Якщо не пройти обов’язкову ідентифікацію до 31 грудня, Пенсійний фонд може призупинити виплату пенсії.

Частина пенсіонерів уже пройшли ідентифікацію у 2025 році. Розповідаємо, чи потрібно в такому разі проходити її повторно у 2026-му.

Як нагадують в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області, проходити ідентифікацію потрібно щороку. Тож навіть якщо ви підтвердили свою особу у 2025 році, у 2026-му вас чекає аналогічна процедура.

Обов’язкове проходження певними категоріями пенсіонерів ідентифікації раз на рік до 31 грудня передбачене статтею 47-1 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. У разі непроходження процедури пенсію припинять виплачувати.

Хто має пройти ідентифікацію
Відповідно до пенсійного законодавства, пройти обов’язкову ідентифікацію мають:

Жителі тимчасово окупованих територій.

Пенсіонери, що тимчасово проживають за кордоном, а саме:
перебувають за межами України не менше ніж 183 дні (включаючи дні від’їзду та приїзду) протягом одного календарного року;

отримали тимчасовий захист чи статус біженця за межами України у зв’язку з агресією РФ і не оформляли документів для постійного проживання за кордоном.

Як пройти ідентифікацію

Пройти ідентифікацію можна одним із зручних для себе способів:

особисто у сервісному центрі Пенсійного фонду;

онлайн через вебпортал електронних послуг ПФУ;

через відеоконференцзв’язок, попередньо зареєструвавшись через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду;

у дипломатичній установі України за кордоном, де потрібно отримати відповідну довідку й надіслати її у Пенсійний фонд України за місцем реєстрації поштою чи через вебпортал ПФУ.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.