1 Вересня, 2025 11:23 pm

Теpміново! Нoва велика вiйна. Тaкого нiхто не чeкав

Теpміново!

Нoва велика вiйна.

Тaкого нiхто не чeкав

«Вісім військових кораблів, озброєних 1200 ракетами, разом з атомним підводним човном націлені на Венесуелу», – заявив диктатор президент Венесуели Ніколас Мадуро.

В той самий час Вашингтон обіцяє, що виношує суто антинаркотичні цілі.

Дональд Трамп за крок від вторгнення до Венесуели.

Країна фактично опинилася у морській блокаді. Шляхи комунікацій під контролем американців. В “ударному морському кулаці” – есмінці, субмарини, винищувальна авіація та тисячі морпіхів.

Що замислив Дональд Трамп та що на це відповість Ніколас Мадуро – відповіді у сюжеті “5 каналу”.

Навіщо тиснути на росію або Китай, якщо можна нагнати дрижаків на Мадуро – ймовірно, з такими думками Дональд Трамп відправив до берегів Венесуели морську ударну групу. Щонайменше вісім кораблів, серед них субмарини та есмінці, а ще винищувачі, бойові гелікоптери та чотири тисячі добірних “морських котиків”.

Репортер США: “Військове розгортання, яке президент Трамп направляє до Карибського моря поблизу берегів Венесуели, є масштабним. Воно набагато перевищує те, що потрібно для звичайної боротьби з наркотиками. Чи розглядає президент завдання ударів по військових об’єктах на території Венесуели?”.

“Я не бігтиму поперед президента в питаннях військових дій. Але я можу сказати вам, що багато країн Карибського басейну та регіону схвалюють операції та зусилля адміністрації у боротьбі з наркотиками. Президент готовий використати всі засоби американської влади, щоб зупинити потік наркотиків до нашої країни та притягнути винних до відповідальності. І як я вже казала з цієї трибуни раніше, режим Мадуро не є легітимним урядом Венесуели.

Це наркотерористичний картель. Мадуро очолює цей наркокартель, він був звинувачений у США в контрабанді наркотиків до нашої країни, і найвищою відповідальністю цього президента та цієї адміністрації є запобігання незаконному надходженню наркотиків до нашої країни та захист громадян від цієї смертельної отрути”, – заявила прессекретарка Білого дому Керолайн Левітт.

Вашингтон обіцяє, що виношує суто антинаркотичні цілі. Головною мішенню Білий дім називає кримінальне угруповання “Картель Сонця”, яке тісно пов’язане з військовою верхівкою Венесуели. Штати визнали його терористичною організацією через трафік наркотиків до США.

“Наркотерористичний картель диктатора Ніколаса Мадуро ось-ось буде знищений. Америка, Венесуела та вся півкуля матимуть величезний зиск від анігіляції “Картелю Сонця”, – наголосив конгресмен-республіканець Карлос Гіменез.

У Венесуелі намагаються загасити пожежу. Міноборони показує мапи, можливі напрямки вторгнення та план оборони. Ключовий меседж – миротворчий.

“Ми закликаємо міжнародне співтовариство замислитися, закликаємо поважати суверенітет народу, дотримуватися міжнародного права, закликаємо до взаємної поваги між народами, а також уважно стежити за цією новою агресією з боку Північноамериканської імперії тут, у цьому регіоні, без потреби перетинати Атлантичний океан. У цьому ж регіоні, який, як ми вже сказали, вплине не тільки на Венесуелу, але й на весь латиноамериканський регіон і Карибський басейн. Ні – війні, працюймо разом заради миру”, – заявив міністр оборони Венесуели Володимир Падріно.
У венесуельських верхівках – зародки паніки. Офіційний Каракас поскаржився до ООН, розпочав мобілізацію ополчення та оголосив про підготовку до “імперіалістичної війни”. На вулицях Венесуели та у мобілізаційних пунктах – дух національного піднесення або ж картинка для камер.

Пенсіонер Гектор Аґірре:

“Ми вступаємо до лав армії, щоб захищати нашу територію і нашу честь як патріоти. Ми родом з батьківщини Сімона Болівара і готові померти за неї. Жоден янкі не може приїхати сюди, щоб нас принижувати і командувати нами, ми – вільні”.

Президент Національної виборчої ради Елвіс Аморосо:

“Ми зобов’язані захищати волю народу, а також вимагати поваги до президента Боліваріанської Республіки Венесуела Ніколаса Мадуро і сказати йому, що ми теж тут. Ми стоїмо на колінах, щоб захистити його і захистити нашу улюблену батьківщину, Венесуелу. Тут немає страху і не повинно бути за жодних обставин – є лише мужність.

Учасник народного ополчення Чарльз Несі:

“Я захищаю свою Батьківщину, я захищаю свій дім і я став членом ополчення. Ті, хто там, у Сполучених Штатах, приїжджають сюди, щоб створювати проблеми, я цього не дозволю”.
Страх перед армією США Ніколас Мадуро виборює пропагандою. Венесуельський диктатор позує в оточенні вишколених армійців, перед камерою трясе металевими дрючками, ставить солдатів на коліна в знак лояльності, а решту змушує показувати військові трюки.

“Президент Густаво Петро віддав наказ посилити прикордонні райони 25-ма тисячами військових, щоб координація була на благо суверенітету, миру та майбутнього процвітання наших прикордонних народів. Ми пильнуємо нашу землю, дбаємо про неї та зберігаємо її. Венесуельці та колумбійці об’єдналися заради миру, добробуту та суверенітету”, – заявив правитель Венесуели Ніколас Мадуро.

Колумбія справді вирішила посилити прикордоння. На північ країни, до регіону Кататумбо, перекинуто до 25 тисяч особового складу регулярної армії. Військові патрулюють вулиці, проводять вибіркові обшуки транспорту та поволі набридають місцевим мешканцям.

Мешканка прикордонних із Венесуелою районів, Лойда Манріке:

“Я не згодна з цим, тому що президент повинен більше турбуватися про колумбійську державу, ніж про інші, це зрозуміло. У кожного свої проблеми. Якщо цей Мадуро не хоче йти у відставку і продовжує наполегливо залишатися президентом Венесуели, хоча його не обирали, то ліпше зібрати речі та піти, аніж робити ще більше шкоди. Венесуельці вже настраждалися”.
Мешканка прикордонних із Венесуелою районів, Ґісела Морено:

“Доки вони не закриють кордон, що ускладнило б життя для нас, то я ставлюся до цього нормально. Цілі ж нібито лише нагляд”.

Мешканка прикордонних із Венесуелою районів, Єрлі Даза:

“Я спілкувалася з військовими, вони сказали мені, що це заходи безпеки на випадок конфлікту у Венесуелі, для захисту колумбійського боку”.

Financial Times пише, що Трамп не планує агресію проти Венесуели. Мета Вашингтону: налякати Мадуро “грою м’язів” та бряжчанням зброї. Ризик життям американців відкидають. Планувати операцію тиску взявся Державний секретар Марко Рубіо.

Поки що Вашингтон обмежується “гібридним фронтом”. Мобілізує союзників. Дипломатична підтримки та опозиція у регіоні поки збалансовані. На боці Трампа – давні союзники Америки, а за Мадуро готові виступити ліві уряди та країни-вигнанці.

Джерело: Антон Кучеренко, “5 канал

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.