29 Грудня, 2024 1:08 am

“На вaс чeкає сюрприз…” Як наcправді Тpамп cтавиться до Зелeнського

У своїй колонці для The Washington post американський письменник, політичний коментатор Марк Тіссен проводить паралель між Володимиром Зеленським та Дональдом Трампом і доводить, що між ними — набагато більше спільного, ніж здається на перший погляд

Можливо, це стало шоком для антиукраїнських правих, але Дональд Трамп під час нещодавньої зустрічі з Володимиром Зеленським дав зрозуміти, що йому не лише подобається український президент, а й наголосив, що Зеленський врятував його під час першого імпічменту.

«Він був як зі сталі, — сказав Трамп, стоячи із Зеленським у Trump Tower 27 вересня. — Він зазначив: „Президент Трамп не зробив абсолютно нічого поганого“.

Він сказав це голосно і чітко. І містифікація імпічменту померла просто на очах. … Він був просто сталевий.

Він дав дуже чесну пряму відповідь, і це по суті справді поклало край містифікації імпічменту. І я це оцінив».

Багато республіканців у Конгресі, які голосували проти допомоги Україні, віддали б усе, щоб погрітися в променях похвали і щирої прихильності, якими Трамп обсипав Зеленського.

Але те, що Зеленський підтримав його під час імпічменту, — не єдина причина, через яку Трамп має любити Зеленського.

У цих двох політиків набагато більше спільного. Дійсно, Зеленський — це багато в чому український Трамп.

Зеленський — це багато в чому український Трамп

Як і Трамп, Зеленський — політичний аутсайдер, телезірка, який побудував багатомільйонну медіаімперію, перш ніж стати президентом своєї країни. Обидва отримали величезні рейтинги завдяки успішним телесеріалам — Трамп завдяки «Учню», а Зеленський — «Слузі народу».

Як шоумени, обидва любили посміятися з себе:

Трамп регулярно з’являвся в шоу Saturday Night Live і жартував над своєю зачіскою і смаком щодо інтер’єру, а Зеленський з’являвся на телебаченні, граючи на фортепіано своїм… ну, подивіться самі.

Як і Трамп, Зеленський відмовився від прибуткової кар’єри, щоб служити своїй країні. Минулого тижня Трамп сказав на мітингу: «Я міг би зараз вести прекрасне життя. Я міг би перебувати зараз де-небудь на чудовому пляжі».

Те ж саме можна сказати і про Зеленського. Хоча Forbes повідомляє, що, всупереч російській пропаганді, він не мільярдер і не володіє яхтами, його статки становлять близько $20 млн — усі вони зароблені законним шляхом завдяки його 25% частці в компанії «Квартал 95», яка виробляє його телепрограми.

Як і Трамп, Зеленський націлився на «глибинну державу». Він вирішив зайнятися політикою, бо дійшов переконання, що політичний клас України безнадійно корумпований і що тільки людина зі сторони може викорінити корупцію і знову зробити його країну великою.

Він був обраний, пообіцявши провести «деолігархізацію» країни, і став першим некорумпованим президентом України з моменту здобуття незалежності.

Вступивши на посаду, Зеленський позбавив законодавців імунітету від судового переслідування, змінив корумпованих чиновників і підписав закони, що обмежують владу олігархів. Він був у самому розпалі цієї боротьби, коли росія почала повномасштабне вторгнення у 2022 році.

Як і Трамп, Зеленський піддав безпрецедентному переслідуванню президента росії Володимира путіна. В інтерв’ю 2020 року Трамп із гордістю сказав мені, що «ніхто не був жорсткішим із росією, ніж я», і як доказ навів свої рішення щодо блокування газопроводу Північний потік — 2 і серед інших дій про озброєння України ракетами Javelin.

Зеленський не тільки використовував ці Javelin, щоб не дозволити путіну взяти Київ; під його керівництвом Україна також знищила майже третину Чорноморського флоту росії, понад 8000 російських танків (близько 70% оперативного флоту росії) і вбила понад 620 000 солдатів путінської армії вторгнення.

Дійсно, Трамп і Зеленський — єдині два президенти з часів Другої світової війни, які завдавали воєнних ударів по території Росії. (У 2018 році Трамп зробив кібератаку проти російського Агентства інтернет-досліджень, що є актом війни).

Як і Трамп, Зеленський розуміє, що таке важелі тиску. Через два роки після того, як путін вторгся в його країну, Зеленський розгорнув наступ у бік Москви і вторгся в росію, захопивши майже 500 квадратних миль Курської області.

Рішення Зеленського почати контратаку було сміливим воєнним кроком, який змусив росію перекинути сили з України для протидії. Але це була і розумна тактика ведення переговорів.

Як сказав Трамп у книзі «Мистецтво укладати угоди», «найкраще, що ви можете зробити, — це укласти угоду на основі сили, а важелі впливу — це найбільша сила, яку ви можете мати.

Важелі — це наявність чогось, що хоче інша людина. Або що ще краще, чого вона потребує. А найкраще — без чого вона не може обійтися». Зеленський тепер володіє тим, без чого путін не може обійтися: російською територією.

Якщо Трамп виграє президентське крісло (стаття була оприлюднена ще до того як Трамп преміг) і спробує укласти мирну угоду, він зможе використати цей важіль за столом переговорів, щоб повернути українську територію, незаконно захоплену росією.

Трамп не показує нікому свої карти щодо України, тому що він теж розуміє, що таке важелі впливу. Але тих, хто очікує, що Трамп стане на бік путіна проти Зеленського, може чекати сюрприз.

Під час дебатів із президентом Джо Байденом Трамп заявив, що вимоги путіна залишити за собою всю вже захоплену ним українську територію і змусити Україну відмовитися від вступу до НАТО «неприйнятні».

А в інтерв’ю зі мною в Мар-а-Лаго минулого місяця Трамп повторив своє попередження про те, що якщо путін не погодиться на мирну угоду, він надасть Україні більше військової допомоги, ніж вона коли-небудь отримувала раніше.

Стоячи поруч із Зеленським, Трамп сказав: «Ми обидва хочемо, щоб ця (війна) закінчилася, і ми обидва хочемо, щоб було укладено справедливу угоду».

Якщо Трамп допоможе Зеленському домогтися справедливого і міцного миру, то Зеленський зможе нарешті повернутися до роботи, заради якої його обрали: протистояти українській «глибинній державі» і знову зробити Україну великою.

Переклад NV

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.