22 Грудня, 2024 8:53 pm

Залишилося 10 днів! З 1 cічня вже буде неможливо: водіїв попеpедили про жоpстке обмеження та штpафи

Відомі деталі

З настанням 2025 року запроваджуються нові правила оформлення договору міжнародного страхування «Зелена карта» (ЗК) для українських водіїв.

Щоб уникнути неприємностей на кордоні, водії автомобілів, які вже звикли до того, що «Зелену карту» можна оформити при перетині кордону і страховка відразу стає дійсною, повинні не забути зайнятися оформленням «Зеленої карти» заздалегідь.

Річ у тому, що вже з 1 січня 2025 року оформлений безпосередньо перед перетином кордону договір почне діяти лише наступного дня після його укладання.

Про це LIGA.net розповів директор Бюро «Зелена картка» Олександр Салайчук.

– У водія, для того, щоб в’їхати на територію країн-членів системи «Зелена карта», має бути дійсний сертифікат для в’їзду.

Без нього водій може бути не допущений до в’їзду в іншу державу.

У день оформлення договір не надає страхове покриття для поїздок за кордон, – зазначив директор Бюро «Зелена карта» Олександр Салайчук.

Загалом, за відсутність страхового сертифікату «Зелена картка» у країнах системи «Зелена картка» передбачені штрафні санкції. Розміри таких штрафів можуть бути досить високими. У європейських країнах вони варіюються від 150 до 1000 євро.

– Крім того, у разі ДТП без відповідного страхового покриття водій не лише понесе відповідальність за відсутність обов’язкового страхування, а й самостійно відшкодовуватиме збитки, – каже Салайчук.

Що таке Зелена карта?

Зелена карта – це міжнародний страховий поліс автоцивільної відповідальності. Він необхідний водіям для забезпечення фінансового захисту у разі ДТП за межами країни реєстрації автотранспортного засобу.

Важливо, що документ складається за уніфікованою формою кількома мовами, що гарантує його чинність в усіх країнах, що є учасниками відповідної міжнародної угоди.

Цікаво, що колись Зелена карта насправді була зеленою – друкувалася на бланках саме цього кольору.

Звідси і походить така специфічна назва страхового продукту.

В наші дні Зелена карта може бути надрукована на папері будь-якого кольору та навіть доступна для замовлення онлайн і може бути надана в електронному вигляді. Проте назва документа залишилась такою, як колись.

Основна мета Зеленої картки – відшкодування збитків третім особам, які можуть виникнути внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, за умови, що водій автівки, зареєстрованої в Україні, став винуватцем ДТП за кордоном.

Поліс дозволяє уникнути штрафів та фінансових витрат відразу після аварії та гарантує виконання вимог місцевого законодавства

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.