9 веpесня. Яке cьогодні вeлике cвято. Що сувoро не можна pобити в цeй день
Яке церковне свято відзначають 9 вересня за новим і старим стилем, що можна і не можна робити, у кого іменини.
9 вересня за новим церковним календарем згадують святих Іоакима і Анну, батьків Пресвятої Діви Марії. У народному календарі – Якима та Анни. Розповідаємо про традиції та прикмети 9 вересня і яке сьогодні свято відзначають у церкві за старим стилем.
9 вересня 2024 року – яке церковне свято сьогодні за новим і старим церковним календарем
2023 року Православна церква України перейшла на новий календарний стиль, і всі православні свята з фіксованою датою змістилися на 13 днів раніше. Але частина вірян продовжує дотримуватися колишнього календаря – збереження старого стилю залишається правом релігійних громад і монастирів.
Яке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилем
9 вересня за новим церковним календарем (22 вересня за старим) – день пам’яті праведних Богоотців Іоакима та Анни, батьків Діви Марії.
За переказами, Іоаким і Анна були благочестивим подружжям. Іоаким був сином Варпафіра і нащадком царя Давида. За однією з версій, подружжя жило в Єрусалимі, за іншою – в Назареті Галлілейському. Дітей Йоаким і Анна не мали до похилого віку – тоді це вважалося Божою карою.
Якось із цієї причини священик храму відмовився прийняти в Іоакима жертву на честь великого свята. Іоаким засмутився і пішов у пустелю, там став молитися Богу, щоб дарував дитину. На 40 день у пустелю до Іоакима і до Анни додому з’явився Ангел – він сповістив, що скоро вони стануть батьками. У них народиться дочка, яку благословить рід людський. Так і сталося: у подружжя народилася дочка Марія, яка стала Богородицею. Коли їй виповнилося три роки, її ввели в Єрусалимський храм, там вона виховувалася до 12 років.
Іоаким помер через кілька років після Введення Богородиці в храм – на той момент йому було 80. Анна померла через два роки, які також провела в храмі, їй було 70 років.
Церковне свято 9 вересня за старим стилем
Раніше УНІАН розповідав, яке сьогодні церковне свято відзначають за старим календарним стилем – що можна і не можна робити в день пам’яті преподобного Пимена Великого, а також Кукші, ієромонаха, і Пимена Пісника, Печерських.
Про що говорять прикмети на 9 вересня
За прикметами дня судять, якими будуть осінь і зима:
багато павутини в будинку – буде тепла осінь і морозна зима;
сніг випав цього дня – наступного року буде поганий урожай;
комарі з’явилися – зима буде м’якою;
верба скинула листя – до ранньої зими.
У народному календарі 9 вересня – свято Якима та Анни. Також цього дня в народі відзначали Спожинки, тобто, закінчення збору врожаю. Вважається, що з цього дня починається бабине літо.
Що не можна робити 9 вересня
9 вересня, як і в інший день, Церква виступає проти сварок, лихослів’я, помсти, пліток і наклепу, осуду, заздрості, жадібності та відчаю. Не можна відмовляти тим, хто просить про допомогу.
Народні прикмети дня суворо забороняють сьогодні брати або давати гроші в борг чи розв’язувати будь-які фінансові питання – до боргів і невдачі.
Не радять 9 вересня переїжджати – у народі кажуть, що тоді удача не знайде дорогу зі старого будинку в новий.
Що можна робити 9 вересня
Іоакима та Анну вважають покровителями всіх вагітних. У молитвах до святих звертаються з проханнями, щоб Господь послав дітей.
У народі цього дня заведено вшановувати породіль і акушерок. Також, за повір’ями, сьогодні слід спалити старий одяг – щоб позбутися хвороб, псування і пристріту.
9 вересня – іменини сьогодні
Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Анна, Олександр, Сергій, Олексій, Дмитро, Афанасій, Василь, Захар, Микита, Григорій.
За старим стилем іменини святкують Анфіса, Володимир, Дмитро, Іван, Михайло, Олександр, Степан.
Comments (0)