16 Листопада, 2024 7:16 pm

31 липня. Яке cьогодні cвято, що не можна pобити пеpед Уcпенським поcтом, щоб не тpапилась бiда

Яке церковне свято відзначають 31 липня, заборони дня, у кого іменини.

31 липня за новим церковним календарем православні віряни згадують святого Євдокима Каппадокіянина, покровителя сім’ї й домівки, а також відзначають передсвято винесення древ чесного і животворчого Хреста Господнього.

У народі день отримав назву Євдокимів день.

Про традиції та прикмети 31 липня – розповідаємо в матеріалі.

31 липня за новим церковним календарем (13 серпня за старим) – день пам’яті святого Євдокима Каппадокіянина.

Євдоким жив у IX столітті і жив у Малій Азії, в місті Каппадокія. Його сім’я була дуже знатною, а батьки були християнами.

Ще в юності Євдоким вирішив присвятити своє життя Богу, і дав обітницю безшлюбності. Він дбав про сиріт і бідних, допомагав вдовам. Знаючи про його чесноти, імператор Феофіл призначив Євдокима правителем Харсіанської області. Але, незважаючи на свій сан, він відсавався лагідним і справедливим.

Євдоким прожив коротке життя – він помер у 33 роки і знав про свою смерть. Коли прийшов час, він попросив усіх залишити його, щоб помолитися. За заповітом, його поховали в тому ж одязі, що він і був, а біля його могили стали відбуватися чудеса зцілення.

Пізніше мати Євдокима вирішила перепоховати сина в Константинополі – коли відкрили могилу, то виявили, що тіло святого нетлінне. З цієї причини місцеві жителі тоді не дали забрати святиню. Але святі мощі все-таки потрапили до Константинополя – їх перевіз один ієромонах. Поклали їх у церкві Пресвятої Богородиці, яку побудували батьки Євдокима.

***

31 липня за новим стилем відзначають передсвято винесення древ чесного і животворчого Хреста Господнього – це день перед великим святом. У богослужіння 31 липня входять молитви і піснеспіви, які присвячені події, що настає, – винесенню древ чесного і животворчого Хреста Господнього.

Передсвято може тривати і кілька днів, його мають дванадесяті свята (крім Вознесіння, П’ятидесятниці, Входу Господнього до Єрусалиму) та деякі інші.

Про що говорять прикмети на 31 липня

За прикметами дня дізнаються погоду:

павутина в повітрі літає – до тепла і сонця;

густий туман випав – до врожаю грибів, але якщо він швидко зникає – до ясної погоди;

бджоли зранку летять у поле – погода буде гарною;

вітряна погода – зима буде сніжною.

У народі 31 липня – свято Євдокимов день, або Євдокимове заговини. Із завтрашнього дня у вірян починається Успенський піст.

Що не можна робити 31 липня

31 липня, як і в будь-який інший день, церква не схвалює лихослів’я і лайки, виступає проти злості, заздрості та жадібності, помсти, відчаю.

Заборонено цього дня об’їдатися, пити алкоголь – перед початком Успенського посту потрібно очистити тіло і думки. Не можна на Євдокима відмовляти в допомозі бездомним – як людям, так і тваринам. Вважається, що якщо не відгукнешся на прохання, то чекай біди.

Що можна робити 31 липня

Євдоким Каппадокіянин вважається покровителем сімейного вогнища, тому у святого просять благополуччя і щастя для сім’ї та здоров’я для близьких.

День вважається дуже сприятливим для одруження. За старих часів цього дня відзначали Євдокимове заговини – 31 липня за новим календарем вважається останнім днем, коли дозволяється скоромна їжа. Тому на стіл зазвичай ставлять різносоли, готують страви з м’яса, риби та яєць і пироги зі всілякими начинками, але, як уже йшлося, їсти і пити потрібно в міру.

31 липня – іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Антон, Арсеній, Василь, Володимир, Георгій, Єгор, Єгорій, Євдоким, Іван, Йосип, Костянтин, Максим, Микола, Сергій, Степан, Юрій, Анна, Єлизавета.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.