24 Листопада, 2024 5:01 am

Тепеp пенcіонери мають це pобити кoжні пів pоку: у ПФУ виcунули вимoги

Кожні пів року пенсіонери мають підтверджувати свою особистість.

Сьогодні отримувачі пенсійних виплат зі статусом внутрішньо переміщених осіб одержують пенсію від ПФУ в Ощадбанку на особливих умовах, за яких їх зобов’язують проходити процедуру фізичної ідентифікації.

Тому в телеграм-каналі Пенсійного фонду України нагадали , з якою періодичністю необхідно проходити цю процедуру, щоб не залишитись без пенсій.

Як стверджують у ПФУ, обов’язкова фізична ідентифікація пенсіонерів із числа ВПО проводиться один раз на шість місяців.

Ця вимога регулюється постановою уряду від 05.11.2014 №637 “Про здійснення соціальних виплат внутрішньопереміщеним особам”.

“Фізична ідентифікація внутрішньо переміщеної особи, яка отримує пенсію через поточний рахунок в установі акціонерного товариства “Державний ощадний банк України”, проводиться кожні шість місяців з дня проведення попередньої фізичної ідентифікації”, – йдеться у повідомленні відомства.

Так, пенсіонери зі статусом внутрішньо переміщених осіб можуть пройти процедуру ідентифікації декількома зручними способами.

Зокрема, це можливо за особистого звернення до відділень АТ “Ощадбанк” або органів ПФУ з наданням документів, що підтверджують особу.

Крім цього, ідентифікацію можна пройти через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг ПФУ за допомогою кваліфікованого електронного підпису “Дія.Підпис”.

Послуга відеоідентифікації, яку надають органи ПФУ, також допоможе підтвердити особу одержувача пенсії.

Для переселенців пенсійного віку, які перебувають за межами України, також доступна процедура фізичної ідентифікації.

Для цього у закордонній дипломатичній установі України потрібно отримати документ, який засвідчує, що фізична особа жива.

Видане в установленому порядку посвідчення разом із заявою про проходження ідентифікації (довільної форми) слід направити до територіального органу Пенсійного фонду України, де пенсіонер перебуває на обліку.

Надіслати оригінал посвідчення та заяву можна поштою або через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України з використанням коштів кваліфікованого електронного підпису.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.