27 Грудня, 2024 2:45 pm

В Укpаїні змінилися умови бpонювання пpацівників. Як тепер це працює

Нагадаємо, що бронювання надає військовозобов’язаному українцю отримати відстрочку від мобілізації.

Кабмін ухвалив нову постанову. Вона вносить зміни в порядок бронювання військовозобов’язаних працівників.

Що саме змінилося в процесі бронювання, розповіли генерал-майор та спеціальний радник компанії MORIS з питань військового права Артем Лучніков та юрист, адвокат Ростислав Соботник.

За словами фахівців, серед головних нововведень можна виокремити такі:

збільшення строку бронювання – з 6 до 12 місяців;

відомості про бронювання вноситимуться в систему “Оберіг”;

бронювання не залежатиме від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності;

забронювати зможуть кінцевих бенефіціарних власників;

також бронюванню підлягатимуть члени наглядових рад підприємств, які відповідатимуть певним критеріям для цього;

не підлягатимуть бронювання військовозобов’язані, які отримали відстрочку згідно зі статтею 23 Закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”;

кількість військовозобов’язаних для бронювання на підприємстві визначатиметься станом на 18 травня 2024 року, а для підприємств створених після 18 травня 2024 – станом на день подання

списків для бронювання;

процедура бронювання може здійснюватись в електронній формі через портал “Дія”.

Хто підлягає бронюванню

У 2024 році бронювання підпадають люди, які є працівниками в таких галузях:

в органах державної влади та інших державних органах, органах місцевого самоврядування;
на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для забезпечення потреб ЗСУ та інших військових формувань;

на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та життя населення;

в спеціалізованих установах ООН, міжнародних судових органах, міжнародних та неурядових організаціях та установах членом, учасником або спостерігачем у яких є Україна, згідно з укладеними міжнародними договорами.

Скільки працівників можна забронювати

Зазначено, що тепер бронюванню підлягають 50% від усіх військовозобов’язаних працівників підприємства. Але йдеться саме про кількість, зафіксовану станом на 18 травня 2024 року.

А для підприємств, створених після цієї дати, враховуватиметься кількість військовозобов’язаних станом на день подання списку. Проте їхню частку можуть збільшити, якщо підприємство обґрунтує цю потребу.

Також бронюванню підлягають військовозобов’язані працівники, їхні керівники та заступники, а ще кінцеві бенефіціарні власники підприємств, які є критично важливими для економіки та життя населення, незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності.

Але заброньованими не можуть бути військовозобов’язані, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

Хто саме отримає бронь – визначає керівник підприємства з огляду на критичність працівника. Списки ж погоджує Міноборони.

Як отримати бронь

Спочатку керівник підприємства подає список працівників з додатками та інформацію про подання підприємством податкової звітності за останній квартал до центрального органу виконавчої влади (за сферою управління чи галуззю економіки) або обласної державної адміністрації.

Далі ця установа перевіряє заповнення списку, наявність обґрунтування та додатків, дотримання вимог щодо кількості військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню тощо.

Зазначено, що нововведенням є те, що у разі сумніву в наданій підприємством інформації, установа може запросити її документальне підтвердження.

Потім протягом п’яти робочих днів список передають на погодження до Міністерства оборони. Воно має тривати не довше ніж 10 робочих днів. Після цього списки передають до Міністерства економіки. На ухвалення їхнього рішення надають не більше 5 робочих днів.

Рішення щодо бронювання Мінекономіки надсилає органам державної влади або іншим державним органам, які подавали списки, а також Міноборони.

Наступним етапом Міноборони протягом трьох днів має сповістити про бронювання відповідні ТЦК та СП.

Військовозобов’язаному мають видати витяг із рішення про бронювання.

Після цього орган державної влади або підприємство протягом п’яти днів надсилає до ТЦК, на обліку якого перебуває працівник, повідомлення про бронювання. Протягом п’яти днів ТЦК має зарахувати людину на спеціальний військовий облік та внести дані про бронювання в єдиний електронний реєстр військовозобов’язаних “Оберіг”.

Бронь діє протягом дванадцяти місяців. При повторному бронюванні треба враховувати час, необхідний на погодження документів.

Раніше ми вже писали, як буде відбуватися бронювання від мобілізації в ДСНС. Також ми розповідали, що деякі підприємства зможуть бронювати 100% працівників незалежно від ВОС.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.