У ТЦК пояcнили, навіщо вiйськовозобов’язаному потpібен штpихкод та як його отpимати. Відео
18 травня набрав чинності новий закон про мобілізацію. Згідно з ним, чоловіки від 18 до 60 років повинні оновити свої дані, отримати військово-обліковий документ в разі його відсутності, бажано із вклеєним ВІН-кодом.
Який вигляд має VIN-код, для чого він потрібен та що треба, аби його отримати:
Суспільне разом із військовослужбовцями ТЦК та сум’янином Андрієм Заїкою поїхало до територіального центру комплектування і відслідкували процес отримання VIN-коду.
У сум’янина Андрія Заїки – троє неповнолітніх дітей. Разом із дружиною мешкають за кордоном.
Згідно з новим законом про мобілізацію, аби виїхати з країни, чоловіку треба оновити дані в територіальному центрі комплектування, там же можна отримати ВІН-код.
Суспільне спостерігало бесіду Андрія із військовослужбовцем Сумського обласного ТЦК та СП Олександром Бондаренком:
Я пройшов ВЛК, щоб отримати оцю бумажку, щоб міг виїхати до дітей. До цього два рази виїжджав, все було нормально. Зараз сказали – ні, треба проходити ВЛК.
Пройшов ВЛК за два місяці – слава Богу, тепер сказали, треба знову туди йти, робити ВІН-код.
Далі Андрій разом із військовослужбовцями на тролейбусі відправився до ТЦК та СП.
Я думав, це жарт. Везуть мене в ТЦК. На тролейбусі. Щоб ВІН-код вклеїти, каже Андрій.
Привезли Андрія до міського територіального центру комплектування.
З розмови Андрія із людьми в черзі на отримання ВІН-коду:
Хто у 3645 кабінет останній? Ви? Буду за вами. А оце все перед вами? Людей сорок. Години чотири чекати.
ВІН-код — військовий індивідуальний номер, який присвоюється кожному військовозобов’язаному у реєстрі “Оберіг”. Такий штрих-код при зчитуванні відображає інформацію про людину.
Даний військовозобов’язаний на обліку в базі “Оберіг” відсутній. Тому спочатку ставимо його на облік, вводимо всі його особисті дані, зазначаємо місце народження, дату народження, місце реєстрації, де працює, сімейний стан, військово-облікову спеціальність, служба – була чи не була, відстрочки, бронювання, розповіла Наталія, військовослужбовиця міського ТЦК.
Після введення всіх даних формується та роздруковується ВІН-код. Папірець із надрукованим на ньому штрих-кодом означає, що військовозобов’язаний оновив дані у ТЦК. Вклеюється код у військовий квиток або інший військово-обліковий документ.
Якщо все добре і база “Оберіг” нас не підводить, то на одну людину витрачається десь 15 хвилин часу, поділилася.
Ми попросили військовослужбовців територіального центру комплектування у цьому випадку максимально прискорити процес надання ВІН-коду, аби показати, який вигляд він має. Отримати його вдалося за кілька годин.
Чекаємо дві години. Це в нас швидкий варіант
Іншим чоловікам, які разом із Андрієм Заїкою 18 травня звернулися у ТЦК, код доведеться чекати до липня. Причина цьому — у великому об’ємі документів, які доводиться опрацьовувати.
Якби військовозобов’язані самі приходили уточнювати свої дані, а представники ТЦК не вимушені б були роздавати повістки – оформлювання документів було б набагато швидше.
Я надіюся, що я виїду. Якщо не виїду – я вам подзвоню, скажу, що мене не випустили. Маю надію, що випустять мене. Я на позитиві.
Comments (0)